Anasayfa
Geri Dön

Momilgrad Belediyesi, “Beni Kabul Et 2015” projesine başladı

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan “Beni Kabul Et 2015” projesinin gerçekleştirilmesine ilişkin Sosyal Yardımlar Ajansı ile ortaklık sözleşmesi imzaladı.

Sosyal Yardımlar Ajansı tarafından Bulgaristan çapında 82 Belediye ile ortaklık içerisinde gerçekleştirilen projeye finansman İnsan Kaynaklarının Gelişimi Operasyonel Programı Beni Kabul Et 2015 Prosedürü “Yoksulluğun Azaltılması ve Sosyal İçermenin Teşviki” Öncelik Ekseni kapsamında sağlandı. 

Mevcut proje Aralık 2015 tarihinde sonlandırılan “Benim de Ailem Var” projesini genişletip tamamlıyor. “Beni Kabul Et 2015” projesinin amacı koruyucu aile hizmetinin geliştirilmesi ve kapsamının genişletilmesi ve risk altında çocukların aile ortamında yetiştirilmesine alternatif bir biçim olarak yerel düzeyde sunulan hizmetin güçlendirilmesidir. Projede engelli çocuklar, şiddet ve insan kaçakçılığı kurbanı çocuklar ve refakatsiz sığınmacı çocuklarına yönelik koruyucu aile hizmetinin gelişimine vurgu yapılıyor. 

Projede 3 yaş altı çocukların koruyucu aileler yanına yerleştirilmesine ve gözetim yapılarak koruyucu aile hizmetinin kalitesinin arttırılmasına yönelik önlemlere özel olarak odaklanılıyor. 

Projenin süresi 32 ay, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor.

Günün Diğer Haberleri