Anasayfa
Geri Dön

Bingöl Emniyet Müdürü'ne Silahlı Saldırı: 2 Şehit

Saldırıda Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olurken, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker yaralı olarak kurtuldu. Koruması Oğur Atlı da yaralandı.

Bingöl'de şehir merkezinde yürüyen, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve beraberindekilere silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olurken, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker yaralı olarak kurtuldu. Koruması Oğur Atlı da yaralandı.

EMNİYET MÜDÜRÜ ANKARA'YA SEVK EDİLİYOR

Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ürker'in burada ilk tedavisi yapıldıktan sonra Ankara'ya sevk edilmesine karar verildi. Ürker'in ambulans uçakla Ankara'ya sevk edileceği ve tedavisinin burada devam edeceği öğrenildi.


SALDIRIDA AĞIR YARALANAN ATALAY ÜRKER

İÇİŞLERİ BAKANI CUMHURBAŞKANI'NA BİLGİ VERDİ

Olayın ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala, Trabzon'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak durum hakkında bilgi verdi.

ARAÇTAN ATEŞ AÇILDI

Alınan bilgiye göre, koruma ekibiyle şehir merkezinde bir caddede yürüyen Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e ve yanındaki emniyet görevlilerine yaklaşan bir araçtan ateş açıldı.

2 ŞEHİT, 2 YARALI

Saldırıda, biri il emniyet müdür yardımcısı biri de komiser olmak üzere 2 kişi şehit oldu. Yaralanan Bingöl Emniyet Müdürü Ürker ve koruması Oğur Atlı ise hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Emniyet Müdürü Ürker, ameliyata alındı. Ürker'in karnından yaralandığı öğrenildi.

POLİS ALARMA GEÇTİ

Saldırıdan sonra alarma geçen polis tüm bölgede saldırganları yakalamak için geniş çalışma başlattı. Çalışmalar sonrasında Genç ilçesinde saldırıyı düzenleye 4 PKK'lı ve aracu kullanan 1 kişi öldürüldü.

5 AY ÖNCE ATANMIŞTI

Atalay Ürker, geçen mayıs ayında görevinden istifa ederek dikkatleri üzerine çeken eskiBingöl İl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin'in yerine atanmıştı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Bingöl Valiliği, emniyet müdürü Atalay Ürker'e düzenlenen ve bir müdür yardımcısı ile bir komiserin şehit olduğu olayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: "09.10.2014 Perşembe günü saat 21.15 sularında BingölEmniyet Müdürü Atalay Ürker ve emniyet müdür yardımcısı Atıf Şahin beraberindeki personeli ile Yenişehir Mahallesi Yeşim Sokak'ta emniyet- asayiş yoklaması maksadı ile yürüyüş halinde iken binek araçtan inen şahıslar tarafından uzun namlulu silahla saldırıya maruz kalmışlar, olayda ağır yaralanan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu kaldırıldıkları Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, ağır yaralanan İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile bacağından yaralanan Polis Memuru Uğur Adlı'nın ise tedavilerine BingölDevlet Hastanesinde devam edilmekte olup saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için operasyon başlatılmıştır."

Günün Diğer Haberleri