Sanlıurfahaber

Belediyelerde Kim Hangi Görevde?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra göreve yeni yüzler geldi. Büyükşehir 13 ilçede 1 genel sekreter 14 daire başkanı 56 şube müdürlüğü görevine getirilen isimler belli oldu.
Bu haber 2014-05-23 20:29:52 eklenmiş ve 1653 kez görüntülenmiştir.
Şanlıurfa büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra 30 Mart 2014 yerel seçimleri ile birlikte tarihinin ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Celalettin Güvenç’i seçti.  Şanlıurfa’nın Büyükşehir olmasının yanı sıra 11 olan ilçe sayısı 13’e yükseldi. 
 
Şanlıurfa’da en çok merak edilen konu ise Celalettin Güvenç’in ve iktidar partisinin oluşturacağı kadrolar oldu. kamuoyunda sıkça gündeme gelen Büyükşehir Kadrosu tamamlandı. 
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden sonra en yetkili mercilerden bir olan Genel Sekreterliğe, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Balamir Gündoğdu getirildi. Balamir Gündoğdu’nun yardımcılığına görevine ise Mahmut Kırıkçı ve Mehmet Emin Özçınar getirildi. 
 
 
Tüm ili kapsayan ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne Uğur Büyükhatipoğlu getirildi. imar ve şehircilik dairesi başkanlığı, fen işleri, emlak ve istimlak, bilgi teknolojileri basın yayın ve halkla ilişkiler gibi önemli birimlerin  yer aldığı altı daire başkanlığı Mehmet Emin Özçınar'a bağlandı.
 
Veysel Akbıyık metropolitan nazım imar planlama şube müdürlüğü ve planlama şube müdürlüğüne, Seyfettin Gencer İmar ve şehircilik dairesi başkanlığına, Canan Türkmen harita şube müdürlüğüne, Osman Bilden imar işleri şube müdürlüğüne, Musa Demirkol KUDEM şube müdürlüğü görevine, kentsel dönüşüm ve yeni yerleşim şube müdürlüğü görevine getirildi. 
 
 
 
Genel sekreter yardımcısı olan Mahmut Kırıkçı, ulaşım dairesi başkanlığına da bakacak. 
Mahmut Kırıkçı, ulaşım dairesi, çevre koruma ve kontrol dairesi, kültür ve sosyal işler dairesi başkanlığı, başkanlığı ile itfaiye dairesi başkanlıkları da bakacak. kültür ve sosyal işler dairesi başkanlığına Ekrem Ayaz getirilirken, sosyal yardım şube müdürlüğüne Murat Müjdeci, Abdullah Dut kadın ve aile şube müdürlüğününe, Suphi Çiçek kültür sanat ve kütüphane şube müdürlüğünü, , Necmi Karadağ ise turizm ve tanıtım şube müdürlüğü, ,Habip İpar engelliler şube müdürlüğünü, Ömer Faruk Sezer gençlik ve spor şube müdürlüğünü görevini yürütecek olan isimler arasında yer aldı.
 
 
Kırıkçı'ya bağlı olan birimlerden bir diğeri çevre koruma ve kontrol dairesi başkanlığını Mustafa Kaytan yapacak.bu birime bağlı  ruhsat ve denetim şube müdürlüğünü Mükrimin Kaysı, atık yönetimi ve çevre koruma şube müdürlüklerini Sercan Gelener, sağlık işleri şube müdürlüğünü Sait Koyuncu, park ve bahçeler müdürlüğünü yine Mustafa Kaytan yapacak. 
 
 
Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut Kırıkçı'nın Daire başkanlığı yaptığı  ulaşımda ise şube müdürü Ertan Yüzbaşı oldu. 
 
Bilgi teknolojileri dairesi başkanlığına getirilen İbrahim Yıldız aynı zamanda Kent bilgi sistemleri işlem şube müdürlüğü görevini de yürütecek. Bu birime bağlı olarak bilişim ve elektronik sistemler şube müdürlüğünü Akif Güldal, numarataj şube müdürlüğünü ise Faruk Hartavi'nin yürüteceği belirtildi.
 
Zabıta dairesi başkanlık görevine M. Burak Küçük getirildi. Bu daire başkanlığına bağlı olarak Ahmet Töre zabıta şube müdürlüğüne, Adnan Okan trafik zabıta şube müdürlüğüne, İsmail Mermertaş ise güvenlik şube müdürlüğüne getirilen isimler olarak belirlendi. Basın yayın ve halkla ilişkiler dairesi başkanlığını Mithat Nebi Şengöz'ün yürüteceği birime bağlı olarak ise Hasan Kahkeci basın, yayın ve halkla ilişkiler şube müdürlüğü ile tanıtım ve yayınlar şube müdürlüğü görevini yürütecek isimler arasında yer aldı.
 
 
 
Mali hizmetler, yazı işleri ve kararlar, insan kaynakları ve eğitim, destek hizmetleri gibi daire başkanlıkları Genel Sekreter Balamir Gündoğdu'ya bağlı olacak. Başkanlığını Ömer Faruk Uludağ'ın yürüteceği Mali hizmetler dairesi başkanlığının alt birimlerinde, Bahri Erbil strateji geliştirme şube müdürlüğünü, Mehmet Biçen bütçe ve muhasebe şube müdürlüğünü, Mehmet Ali Yeşilkaya gelir ve takip şube müdürlüğünü, Gülay Beyazgül ise ihale ve kontrol şube müdürlüğü görevini yürütecek isimler. 
Yazı işleri ve kararlar dairesi başkanlığını Ali Ferhat Türkmen'in yürüteceği birime ise yazı işleri ve arşiv şube müdürlüğü, meclis işleri şube müdürlüğü ve encümen işleri şube müdürlüğü bağlı olacak. 
Başkanlığını Mahmut Atçı'nın yapacağı insan kaynakları ve eğitim dairesi başkanlığına bağlı olarak Bekir Engül insan kaynakları şube müdürlüğü, Nejdet Dokumacı bordro ve tahakkuk şube müdürlüğü ve Ahmet Dilek ise eğitim ve iş güvenliği şube müdürlüğü görevini yürütecek. 
Destek hizmetler dairesi başkanlığı görevine Ahmet Nur Asoğlu getirildi. Bu daire başkanlığına bağlı olarak, Ahmet Nur Asoğlu, satınalma ve ihale şube müdürlüğünü, Ömer Yüzgül, taşınır mal ve ambarlar şube müdürlüğünü, Ali Uluyardımcı, idari işler şube müdürlüğünü, Sait İlkme makine ikmal şube müdürlüğünü ve M. İkbal Saylık ise AB projeleri ve dış ilişkiler şube müdürlüğü görevini yürütecek isimler olarak belirlendi.
 
BELSAN A.Ş.'nin yönetim kurulu üyeleri de belli oldu. Seçimlerin hemen ardından BELSAN'ı genel kurula kadar idare etmesi istenen Ahmet Kaytan da, geçtiğimiz gün yapılan genel kurul toplantısının ardından asıl görevi olan Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekilliğine geri döndü. Yapılan genel kurul toplantısı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu yönetim kurulu başkanlığına getirilirken, üyeliklere ise Ahmet Kaytan, Mustafa Tepe ve Av. Nihat Kılıç ile Aişe Nacar seçildi. BELSAN A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Konur ve diğer müdürler, Eski Başkan Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde olduğu gibi görevlerine devam ederken, sadece Satınalma Müdürlüğüne Hüseyin Öncel getirildi.
 
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e direkt olarak bağlı olan birimlerden Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İşleri'nin (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğünü Uğur Büyükhatipoğlu yaparken, kurumun genel müdür yardımcılıklarına Hamdi Us, Mehmet Kızılelma ve Murat Karababa atandı. ŞUSKİ bünyesindeki Kanalizasyon Daire Başkanlığına Halil Esin, Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Salih Elmas, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına Yaşar Haksever, Abone Daire Başkanlığına Yaşar Fırat getirildi. Bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri hala boş bekleyen ŞUSKİ'nin atanan diğer isimleri ve belirlenen yönetim kurulu üyeleri sır gibi saklanıyor.
 
 
Başkanvekilliğini Ahmet Kaytan'ın yaptığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki komisyonlarda görev alan isimler ise şöyle:
 
İmar ve Bayındırlık Komisyonu; Nihat Kılıç, Sait Kaya, Nusret Tüysüz, Faruk Mehmet Akçal, Aliye Kızıldamar.
 
Çevre ve Sağlık Komisyonu; Ahmet Hamdi İnan (Başkan), Celal Akın, Hadi Diken, Necdet Yüksel, Esra Güler Aslan.
 
Plan ve Bütçe Komisyonu; Osman Uludağ (Başkan), Levend Çelik, Cihan Canbeyli, Aydın Yener, Sami Kılıç.
 
Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu; Cumali Karavar (Başkan), Kemal Barlak, Celal Şeker, Ahmet Boğa, Bahri Yıldırım.
 
Ulaşım Komisyonu; Halaf Kete (Başkan), Yusuf Özkul, İlhami Günbeği, Ali Samar, Bozan Karayılan.
 
Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu; Kamil Nazım Kankılıç (Başkan), M.Selim Polatkan, Hüseyin Bulut, Mustafa Demiryeri, Sibel Sütpak.
 
Kadın ve Aile Komisyonu; Gülsüm Sobay (Başkan), Aysel Göncü, Feyyaz Soylu, Muzaffer Kurt, Sevinç İzol Özipek.
 
Turizm ve Tanıtım Komisyonu; Aziz Karayılan (Başkan), Yakup Yıldız, A.Zülfikar İzol, Mehmet Bayol, Mahmut Özdemir.
 
EYYÜBİYE 
 
Mehmet Ekinci başkanlığındaki Eyyübiye Belediyesi'nin başkan vekili Necmeddin Sağlam, başkan yardımcıları ise Aziz Aslan, M. Giray Küçük ve Mehmet Elgün. Belediye başkanına bağlı Özel Kalem Müdürlüğüne Ahmet Nacak, Yazı İşleri Müdürlüğüne ise Ahmet Demir getirilirken, Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Muşluoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Abdullah Toprak, Destek Hizmetleri Müdürü M.Yahya Aydın, Plan ve Proje Müdürü Musa Tuncay, Sağlık İşleri Müdürü Kemal Çevirci, Mezarlıklar Müdürü Seracettin Kaplan, Park ve Bahçeler Müdürü Cihan Emir, Zabıta Müdürü M.Halit Ataş, Fen İşleri Müdürü İ.Halil Sorguç, İmar ve Şehircilik Müdürü M. Reşit Kirişçioğluları oldu.
 
EYYÜBİYE MECLİSİ'NİN YÖNETİM KADROSU
 
Eyyübiye Belediye Meclisi İhtisas Komisyonu'nda görev alan isimler şöyle:
 
Başkan Vekilleri; Bahattin Demir, Salih Uğur.
 
Katip Üyeler; Hüseyin Yıldırım, Ali Rıza Şenbahar.
 
Daimi Encümenler; Sinan Yavuz, Halil Kızılelma, Hümeyit Bilbay.
 
Kültür ve Turizm Komisyonu; Mustafa Korkmaz, Mehmet Emin Mizan, İbrahim Göktaş, Handan Karataş, Feride Yudum Kılıçoğlu.
 
İmar Komisyonu; İsmail Demirbaş, Ahmet Başgök, Bilal Tekatlı, Salih Uğur, Abdülkadir Akbaş.
 
Plan ve Bütçe Komisyonu; Hüseyin Yıldırım, Ahmet Sanbur, Mehmet Emin Mizan, Ahmet Toprak, Mustafa Korkmaz.
 
Sosyal Hizmet Komisyonu; Handan Karataş, Mehmet Salih Uğur, Mehmet Ataş, İsmail Demirbaş, Edibe Ödünç Dursun (BDP).
 
Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu; Ali Rıza Şenbahar, Mehmet Hamit Aksoy, Hümeyit Bilbay, Bilal Tekatllı, İbrahim Göktaş.
 
Tarım ve Hayvancılık Komisyonu; Bahattin Demir, Mehmet Halil Kaya (BDP), Ahmet Sanbur, İbrahim Göktaş, Abdülkadir Akbaş.
 
Medya Tanıtım Komisyonu; Mehmet Salih Uğur, Mustafa Fidanoğlu, Cuma Elgün, Mustafa Korkmaz, Bilal Tekatlı.
 
Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu; Ahmet Başgök, Ahmet Toprak, Hasan Bakan, Şükrü Cengiz.
 
 
HALİLİYE 
 Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a M. Faik Demir yardımcısı olarak görev yapacak
 Akın Kılıç'ın bilgi işlem müdürü olarak görev yapacağı yeni yönetimde Fethi Yaban yazı işleri müdürlüğü görevini, Hacı Kanduza kültür ve sosyal işler müdürlüğü görevini, Hamit Oymak ruhsat ve denetim birim müdürlüğü görevini yürütecek isimler olduğu açıklandı. Hakan Çınar'ın yapı ruhsat ve denetim biriminden sorumlu olduğu belirtilirken, yeni göreve getirilen isimler şöyle oluştu: İsmail Usanmaz yapı kontrol müdürlüğü, M.Ali Akıl park ve bahçeler müdürlüğü, M. Emin Yaşar iskan sorumlusu, M. Tahir Görgün teftiş kurulu müdürlüğü, Mehmet Aslan fen işleri müdürlüğü, Mehmet Dişli temizlik işleri müdürlüğü, Müslüm Avcı Mali hizmetler müdürlüğü, Niyazi Küçükler emlak birim sorumlusu, Ömer Küçükler Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Ömer Yetkin plan ve proje müdürlüğü, Yavuz Akgün insan kaynakları ve eğitim müdürlüğü ile imar ve şehircilik müdürlüğü görevine getirildi.
 
HALİLİYE'NİN KOMİSYONLARI
 
Haliliye Belediyesi'ndeki ihtisas komisyonları ve bu komisyonlarda görev yapan isimler şöyle:
 
Daimi Encümenler; Emin Coşkun, Feyyat Akdaş, Abdulkadir Bağış.
 
İmar Komisyonu; Mehmet Aslan, Mehmet Erol, Cuma Demir, Nusret Kaya, Halil Yetkin.
 
Plan ve Bütçe Komisyonu; Emir Elden, İbrahim Felhan, Ali Veziroğlu, Mehmet Ferhan Karaçizmeli, İsmail Güneş.
 
Kadın ve Aile Komisyonu; Hande Çankaya, İhsan Akyüz Gücüyetmez, Hasan Kaya.
 
Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu; İmam Fidanoğlu, Halil Ataş, Mehmet Toprak.
 
Eğitim Kültür ve Gençlik Komisyonu; Abdulkadir Altundağ, Mehmet Keskin, Mahmut Saatçı.
 
 
 
 
 
Karaköprü Belediyesinde başkan yardımcı olarak Tahir Kalkan, A.Hamdi Yazar, Ömer Göçebeler, İsa Kızıldemir gibi isimler görev yapacak.
 
Başkan Yardımcısı Tahir Kalkan'a bağlı olarak yazı işleri müdürlüğünü Mehmet Zahit Çoban, Mali hizmetler müdürlüğünü Remzi Ay, işletme ve iştirakler müdürlüğünü Mehmet Yaşar, insan kaynakları ve eğitim müdürlüğünü yine Tahir Kalkan yürütecek.
 
Başkan Yardımcısı A. Hamdi Yazar'a bağlı olarak ise Ömer Faruk İriadam imar ve şehircilik müdürlüğüne, Mehmet Emin Şimşek fen işleri müdürlüğüne, İbrahim Halil Ünlü plan proje müdürlüğüne, Emine Bayramoğlu Kandiş yapı kontrol müdürlüğüne ve Hamza Bayer işletme müdürlüğüne getirilen isimler oldu.
 
Başkan Yardımcısı Ömer Göçebeler'e bağlı birimlerden ise kültür ve sosyal işler müdürlüğü görevini Murat Karaer, sosyal yardım işleri müdürlüğü görevini Teyar Yıldırım, Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevini Şemsi Tepe, ruhsat denetim müdürlüğü görevini Abdurrahman Caduk'un yürüteceği belirtildi.
 
Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir'e bağlı olan birimlerde ise Ahmet Kandiş hukuk işleri müdürlüğünü, Abdulkadir Şimşek temizlik işleri müdürlüğünü, Mahmut Mat zabıta müdürlüğünü, Fehmi Fidancı park ve bahçeler müdürlüğünü görevini yürütecek. Ayrıca beyaz masa da Kızıldemir'e bağlı olan birimler arasında yer alacak.
 
Eyyübiye Belediye Meclisi İhtisas Komisyonu'nda görev alan isimler şöyle:
 
Başkan vekilleri; Bekir Sıtkı Akyol, Hüseyin Paf.
 
Daimi Encümenler; ümran Bilim, Celal Çakmak, Reşit Beşaltı.
 
İmar Komisyonu; Mehmet Nimetoğlu, Vildan Gönüllü Çelik, Sait Toprak, Ufuk Karakeçili, Mithat Şaka.
 
Plan ve Bütçe Komisyonu; Mehmet Emin İfşa, Mehmet Azemoğlu, Mehmet Emin Aslan, Şıhmüslüm Korkmaz, Eda Çakmaklı.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Kirdjali Haber Sitesini Nasil Buldunuz?
Cok Guzel
Guzel
Fena Degil
Kotu
Cok Kotu

Radyo Varna Resmi Web Sitesi
© Copyright 2016 RadyoVarna.Com. Tüm hakları saklıdır.
WEB SITELERIMIZ
Vdsservers.Com
Nilsat.TV
Video
Nilsat
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

dostcan